la liga analyseis
September 15, 2019 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλυσεις αγωνων ισπανια αναλυσεις αγωνων στοιχημα

La Liga (15/09): Προγνωστικά & Εκτιμήσεις

Πέντε αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της ημέρας στη La Liga, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής. Υπάρχουν πολύ ενδιαφέρουσες προσφορές στοιχηματικών εταιριών για να επιλέξετε τα πονταρίσματά σας.

Έιμπαρ – Εσπανιόλ (13:00): Η Έιμπαρ δεν έχει κάνει καλή εκκίνηση στο πρωτάθλημα, αφού δεν έχει ακόμα πάρει νίκη. Μετά από τρεις αγωνιστικές, έχει σημειώσει μία ισοπαλία και δύο ήττες. Έχασε δικό της παιχνίδι από την Ατλέτικο Μαδρίτης για την προηγούμενη αγωνιστική, εκτός έδρας, προηγήθηκε με σκορ 0-2 στο 19’, όμως ηττήθηκε εν τέλει με γκολ στις καθυστερήσεις από τον Τόμας Πάρτεϊ. Μετρά 4/5 παιχνίδια με over 2.5 τελευταία. Η Εσπανιόλ γνώρισε απρόσμενη ήττα στην Καταλονία από τη Γρανάδα, με σκορ 0-3 για τη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Αιφνιδιάστηκε στο 13’ και στην προσπάθειά της στο δεύτερο μέρος να γυρίσει το παιχνίδι, δέχτηκε ακόμα δύο γκολ. Χωρίς γκολ σε τρεις αγωνιστικές. Ποντάρουμε στο Χ2, με απόδοση 1.70 στη fonbet.

Αλαβές – Σεβίγια (15:00): Η Αλαβές δεν έχει υποστεί ήττα έπειτα από τρεις αγωνιστικές, μετρά μία νίκη και δύο ισοπαλίες. Η τελευταία, με αντίπαλο τη Χετάφε εντός έδρας, με σκορ 1-1. Ο Μολίνα άνοιξε το σκορ στο 24’, όμως επτά λεπτά αργότερα ο Χοσέλου ισοφάρισε. Τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια με under 2.5 γκολ. Η Σεβίγια «γκέλαρε» με αντίπαλο τη Θέλτα στην Ανδαλουσία, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Πέτυχε γκολ με κόπο και ιδρώτα, στο 81’, όμως δύο λεπτά αργότερα δέχτηκε την ισοφάριση από τον Ντένις Σουάρεθ. Τρία σερί under 2.5 γκολ στο πρωτάθλημα. Επιλογή το «διπλό» με απόδοση 1.95 στη fonbet.

Θέλτα – Γρανάδα (17:00): Η Θέλτα άντεξε στην έδρα της Σεβίγια και πήρε μια σπουδαία ισοπαλία που ίσως αποδειχτεί «χρυσάφι» στην οικονομία του πρωταθλήματος, ώστε να μην περάσει ό,τι και πέρυσι. Μία νίκη και μία ισοπαλία για τη Θέλτα, προέρχεται από δύο συνεχόμενα ματς με under 2.5 γκολ. 2/3 παιχνίδια με τέρματα εκατέρωθέν. Η Γρανάδα έκανε σπουδαία εμφάνιση και πήρε τη νίκη στην έδρα της Εσπανιόλ, με σκορ 0-3. Προηγήθηκε στο 13’ και στη συνέχεια αμύνθηκε. Στην προσπάθεια των γηπεδούχων να πετύχουν γκολ ισοφάρισης, η Γρανάδα βρήκε χώρους για ακόμα δύο τέρματα. 2/3 ματς με over 2.5 γκολ. Επιλογή το g/g με απόδοση 1.80 στη fonbet.

Βαγιαδολίδ – Οσασούνα (19:30): Η Βαγιαδολίδ ηττήθηκε από τη Λεβάντε στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής με σκορ 2-0, εκτός έδρας. Πρώτη ήττα στη σεζόν για τη Βαγιαδολίδ έπειτα από μία νίκη και μία ισοπαλία. Σπουδαίο αποτέλεσμα στην αμέσως προηγούμενη αγωνιστική, στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» απέναντι στη Ρεάλ (1-1). Τρία ματς με εύρος γκολ «2-3». Η Οσασούνα έκανε μεγάλη προσπάθεια την προηγούμενη αγωνιστική ενάντια στη Μπαρσελόνα στο «Σαδάρ» και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 2-2. Προηγήθηκε στο 7’, όμως και πάλι ο Τόρες με πέναλτι στο 81’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Ρισκάρουμε στην ισοπαλία με απόδοση 3.10 στη fonbet.

Μπέτις – Χετάφε (22:00): Η Μπέτις πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, με αντίπαλο τη Λεγανές στην Ανδαλουσία. Το σύνολο του Ρούμπι έμεινε πίσω στο σκορ στο 50’, όμως έδειξε χαρακτήρα και έφτασε στην ανατροπή. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μορόν ισοφάρισε σε 1-1 και στο 61’ ο Φεκίρ ολοκλήρωσε τη σπουδαία ανατροπή. Τρία σερί g/g και over 2.5. Η Χετάφε δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη ούτε στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Αλαβές εντός έδρας. Δεύτερη σερί ισοπαλία με σκορ 1-1, έχει τρία συνεχόμενα under 2.5 γκολ. Επιλογή ο άσος με απόδοση 2.15 στη fonbet.