serie a analyseis
October 27, 2019 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλυσεις αγωνων ιταλια αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Serie A (27/10): Δυνατές “κόντρες” σε Ρώμη και Φλωρεντία

Έξι αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της ημέρας στη Serie A, στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής. Πάμε στοίχημα cy με δύο ενδιαφέρουσες επιλογές.

Μπολόνια – Σαμπντόρια (13:30): Η Μπολόνια δεν είναι σε καλή κατάσταση, δεν έχει νικήσει στα τελευταία πέντε ματς πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε από τη Γιουβέντους εκτός έδρας με σκορ 2-1. Μετρά 3/5 παιχνίδια με γκολ εκατέρωθεν. Η Σαμπντόρια από την πλευρά της είναι σε κακή κατάσταση από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου, καθώς παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Παρ’ όλα αυτά πήρε ισοπαλία χωρίς τέρματα με αντίπαλο τη Ρόμα στο προηγούμενο, εντός έδρας. Μόλις μία νίκη σε οκτώ αγωνιστικές. Ποντάρουμε στον άσο με απόδοση 1.95 στην parimatch.

Αταλάντα – Ουντινέζε (16:00): Η Αταλάντα προέρχεται από εκτός έδρας συντριβή για την τρίτη αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ. Έκανε το λάθος να προηγηθεί στο 28′ στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι και στη συνέχεια ακολούθησε η… καταιγίδα. Απάντησαν με πέντε γκολ οι “Πολίτες”. Στο πρωτάθλημα, “αυτοκτόνησε” στη Ρώμη με τη Λάτσιο, προηγήθηκε με 0-3 στο 37′ όμως δεν πήρε τη νίκη, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις. Αήττητη για έξι αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Η Ουντινέζε επέστρεψε στις νίκες κόντρα στην Τορίνο, επικράτησε εντός έδρας με σκορ 1-0. Μετρά δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε ματς πρωταθλήματος. Ποντάρουμε στο over 2.5 γκολ με απόδοση 1.70 στην parimatch.

ΣΠΑΛ – Νάπολι (16:00): H ΣΠΑΛ είναι ακόμα πολύ χαμηλά στην κατάταξη, γνώρισε νέα ήττα στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής. Αντίπαλός της η Κάλιαρι, εκτός έδρας, με την ομάδα του Σέμπλιτσι να χάνει 2-0. Τέταρτη ήττα σε διάστημα πέντε αγωνιστικών, μετρά μόλις δύο νίκες και έξι πόντους σε σύνολο οκτώ αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα. 4/5 παιχνίδια της τελευταία έληξαν με N/G. Η Νάπολι προέρχεται από τη νίκη στην έδρα της Ζάλτσμπουργκ για το Τσάμπιονς Λιγκ, επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 2-3. Τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια σε Ιταλία και Ευρώπη. Επιλέγουμε το over 2 γκολ Νάπολι με απόδοση 1.83 στην parimatch.

Τορίνο – Κάλιαρι (16:00): Η Τορίνο δε διανύει περίοδο φόρμας, ηττήθηκε στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής από την Ουντινέζε εκτός έδρας με σκορ 1-0. Μόλις μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, χωρίς γκολ για δύο σερί παιχνίδια. 3/5 ματς με no goal. Η Κάλιαρι πήρε σχετικά άνετη νίκη επί της ΣΠΑΛ εντός έδρας στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής, συμπλήρωσε έξι ματς αήττητη και είναι στην πέμπτη θέση της κατάταξης στη Serie A. Μετρά 4 σερί παιχνίδια με under 2.5 γκολ. Ποντάρουμε στο σύνολο γκολ under 2.5 με απόδοση 1.91 στην parimatch.

Ρόμα – Μίλαν (19:00): Η Ρόμα έχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις με αντίπαλο τη Γκλάντμπαχ (1-1) στο πλαίσιο του Γιουρόπα Λιγκ, μετά από λανθασμένη υπόδειξη πέναλτι. Τέταρτη σερί ισοπαλία σε όλες τις διοργανώσεις. Στο πρωτάθλημα αντίστοιχα, κόλλησε στο μηδέν με αντίπαλο την ουραγό Σαμπντόρια εκτός έδρας. Η Μίλαν δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε τη Λέτσε εντός έδρας, αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2. Προηγήθηκε 2-1 στο 81′ όμως ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις. Τέσσερα σερί παιχνίδια με τέρματα εκατέρωθεν. Ποντάρουμε στο over 2.5 γκολ με απόδοση 1.78 στην parimatch.

Φιορεντίνα – Λάτσιο (21:45): Η Φιορεντίνα είναι σε ανοδική πορεία συνολικά, όμως η Μπρέσια τη σταμάτησε μετά το 0-0 στην έδρα της. Η ομάδα του Μοντέλα μετρά έξι παιχνίδια χωρίς ήττα, με τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Δύο σερί παιχνίδια με under 2.5 γκολ, 3/5 ματς με τέρματα εκατέρωθεν. Η Λάτσιο γνώρισε την ήττα από τη Σέλτικ στη Σκωτία για το Γιουρόπα Λιγκ, με σκορ 2-1, παρότι προηγήθηκε. Χωρίς ήττα για τρία παιχνίδια πρωταθλήματος, με over 3.5 γκολ όλα. Επιλέγουμε τη διπλή ευκαιρία 1Χ με απόδοση 1.50 στην parimatch.