premier league analyseis
Ιανουάριος 21, 2020 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλυσεις αγώνων αγγλία αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Premier League 21/01: Ξεχωρίζει το ντέρμπι στο Λονδίνο

Έξι αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της ημέρας στην Premier League, στο πλαίσιο της 24ης, εμβόλιμης αγωνιστικής. Πάμε στοίχημα cy με πολλές και ενδιαφέρουσες επιλογές για ποντάρισμα.

Play Now
*21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777‍, Εποπτεία εμπ.επικ/νίας: ΕΕΕΠ

Μπόρνμουθ – Μπράιτον (21:30): Η Μπόρνμουθ ηττήθηκε από τη Νόριτς με σκορ 1-0 για το πρωτάθλημα. Το γκολ που έκρινε το νικητή, πέτυχε ο Πούκι με εκτέλεση πέναλτι στο 33′. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες. Ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, ενώ δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης για έξι αναμετρήσεις. Χωρίς γκολ στα πρόσφατα τέσσερα παιχνίδια. Η Μπράιτον αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 στην έδρα τη επί της Άστον Βίλα και έμεινε για τρίτη αγωνιστική μακριά από τις νίκες. Μετρά τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια με under 2.5 γκολ. Ποντάρουμε στο under 2.5 γκολ με απόδοση 1.85 στον stoiximan.

Άστον Βίλα – Γουότφορντ (21:30): Η Άστον Βίλα δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Μπράιτον, έμεινε στο 1-1 ισοφαρίζοντας με τον Γκρίλις στο 75′. Δεν έχει καταφέρει να πάρει νίκη στα δύο πρόσφατα παιχνίδια, όμως μετρά δύο νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε αγώνες πρωταθλήματος. Τρία συνεχόμενα παιχνίδια με αμφίσκορο. Η Γουότφορντ έχει γυρίσει το διακόπτη εδώ και καιρό, κατάφερε να πάρει “λευκή” ισοπαλία με αντίπαλο τη Τότεναμ εντός έδρας. Έμεινε για έκτο ματς αήττητη, έχει κρατήσει το μηδέν στην άμυνα σε τέσσερα από αυτά. Ποντάρουμε στο 2 dnb, που προσφέρεται σε απόδοση 1.75 στον stoiximan.

Έβερτον – Νιουκάστλ (21:30): Η Έβερτον αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 στην έδρα της Γουέστ Χαμ. Πήρε τέταρτο θετικό αποτέλεσμα σε διάστημα πέντε αγώνων πρωταθλήματος τελευταία. Τρεις νίκες και μία ισοπαλία, ο απολογισμός. Μετρά 3/5 παιχνίδια με under 2.5 γκολ. Ίδιος αριθμός με γκολ εκατέρωθεν. Η Νιουκάστλ επέστρεψε στις νίκες, καθώς επιβλήθηκε της Τσέλσι με σκορ 1-0 εντός έδρας. Δεν είχε τον έλεγχο του αγώνα, όμως είχε την ουσία στο φινάλε, αφού σκόραρε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Νίκησε ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές. Προέρχεται από δύο συνεχόμενα under 2.5 γκολ, όμως έχει 3/5 με g/g. Ποντάρουμε στον άσο με under 3.5 γκολ με απόδοση 2.25 στον stoiximan.

Play Now

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Μάντσεστερ Σίτι (21:30): Η Σέφιλντ απέσπασε ισοπαλία στην έδρα της Άρσεναλ με σκορ 1-1 στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Έμεινε πίσω στο σκορ στο φινάλε του ημιχρόνου, όμως είχε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει στο 83′ με τον Φλεκ και να πάρει έναν σημαντικό βαθμό. Μία νίκη και δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε ματς, μετρά επτά συνεχόμενα under 2.5 γκολ. Η Σίτι παρά το γεγονός ότι έκανε ανατροπή στο παιχνίδι με την Κρίσταλ Πάλας εντός έδρας, δεν κατάφερε να πάρει και τη νίκη αφού ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-2. Τρεις νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε αγώνες. 3/5 με over 3.5 γκολ. Ποντάρουμε στο αμφίσκορο με απόδοση 1.75 στον stoiximan.

Κρίσταλ Πάλας – Σαουθάμπτον (21:30): Η Κρίσταλ Πάλας δεν είναι σε καλή κατάσταση υπό την έννοια ότι δεν κερδίζει για τέσσερις αγωνιστικές, όμως μετρά ισάριθμες ισοπαλίες, με τις δύο τελευταίες μάλιστα κόντρα σε Άρσεναλ (1-1) και Μάντσεστερ Σίτι (2-2). Αήττητη για πέντε αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, μετρά ισάριθμα g/g. Η Σαουθάμπτον ηττήθηκε με σκορ 2-3 από τη Γουλβς εντός έδρας, σ’ ένα ματς που κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο ημίχρονο. Από το 53′ έως το 76′ οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν τρία γκολ και πήραν μια σπουδαία νίκη. Μετρά 3/5 παιχνίδια με αμφίσκορο. Ποντάρουμε στην ισοπαλία με απόδοση 3.25 στον stoiximan.

Τσέλσι – Άρσεναλ (22:15): Η Τσέλσι ηττήθηκε στην έδρα της Νιουκάστλ με σκορ 1-0, το οποίο την αδικεί κατάφωρα, καθώς είχε ευκαιρίες να σκοράρει. Ηττήθηκε έπειτα από τέσσερα παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, δέχτηκε γκολ ύστερα από δύο αγώνες με μηδέν παθητικό. Η Άρσεναλ δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες στην αναμέτρηση με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εντός έδρας, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1.  Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία για τους “Κανονιέριδες” και μάλιστα με το ίδιο σκορ 1-1. Μετρούν τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια με under 2.5 γκολ. Ποντάρουμε στο g/g και over 2.5 με απόδοση 2.10 στον stoiximan.