agones podosfairtoy analyseis
May 23, 2020 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλυσεις αγωνων ποδοσφαιρο αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Ποδόσφαιρο: Οι αγώνες της ημέρας (24/05)

Η ποδοσφαιρική δράση συνεχίζεται σε ορισμένα πρωταθλήματα ανά τον κόσμο και παρότι γίνεται πιο δύσκολο το έργο να παρακολουθούμε και να παρέχουμε πληροφορίες για μη δημοφιλείς αγώνες, η ομάδα του Bethome Cyprus, συγκεντρώνει καθημερινά στο παρακάτω κείμενο τις αναμετρήσεις που προσφέρουν οι στοιχηματικές εταιρίες για να ποντάρετε.

Φυσικά, το μεγάλο γεγονός είναι ότι έχουμε αγώνες στη Bundesliga. Αναλύσεις και προγνωστικά για ολόκληρη την 27η αγωνιστική, ΕΔΩ!

Β’ Γερμανίας

ΑΜΒΟΥΡΓΟ – ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ (14:30)

Το Αμβούργο δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Γκρόιτερ Φιρτ εκτός έδρας στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής, έμεινε στο 2-2 με τέρμα στις καθυστερήσεις από τον αντίπαλο. Ανέτρεψε το 1-0 του 35′ και στο 48′ ήταν μπροστά στο σκορ με 1-2. Ανέβηκε στη δεύτερη θέση, καθώς έχει την ισοβαθμία με τη Στουτγάρδη. 3/5 παιχνίδια τελευταία έληξαν με γκολ εκατέρωθεν. Η Μπίλεφελντ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει μεγαλύτερη διαφορά από τη δεύτερη θέση, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με αντίπαλο την Όσναμπρικ εντός έδρας. Προηγήθηκε στο 17′ με πέναλτι, όμως ισοφαρίστηκε στο 90+4′ και απώλεσε δύο βαθμούς. Αήττητη για οκτώ αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Ποντάρουμε στο g/g με απόδοση 1.65 στη bet365.

ΧΟΛΣΤΑΙΝ ΚΙΕΛ – ΣΤΟΥΡΓΑΡΔΗ (14:30)

Η Χόλσταϊν Κίελ αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 απέναντι στη Ρέγκενσμπουργκ εκτός έδρας, στην αγωνιστική της επανέναρξης του πρωταθλήματος, χάνοντας προβάδισμα με 0-2. Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία, ενώ δεν έχει καταφέρει να γευτεί τη χαρά της νίκης για τέσσερα ματς. Μετρά 4/5 παιχνίδια τελευταία με γκολ εκατέρωθεν. 3/5 έληξαν με σύνολο over 2.5 γκολ. Είναι στο -10 από την τρίτη θέση. Η Στουτγάρδη υπέστη ήττα-σοκ στην έδρα της Βέχεν με σκορ 2-1, όμως ευτυχώς για εκείνη στραβοπάτησαν και οι Μπίλεφελντ και Αμβούργο. Ισοφάρισε στο 83′ όμως δέχτηκε γκολ με πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Είναι χωρίς νίκη για τρεις αγωνιστικές και στο -7 από την κορυφή. Ποντάρουμε στη διπλή ευκαιρία 1Χ με απόδοση 1.75 στη bet365.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ – ΜΠΟΧΟΥΜ (14:30)

Η Καρλσρούη επέστρεψε με νίκη στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε της Ντάρμσταντ με σκορ 2-0 εντός έδρας. Ήταν περισσότερο ουσιαστική από την αντίπαλό της και πέτυχε δύο γκολ στο 66′ και στις καθυστερήσεις. Επέστρεψε στις νίκες έπειτα από δύο σερί ήττες και είναι στο -2 από τη σωτήρια και -1 από τα μπαράζ παραμονής. Μετρά 4/5 παιχνίδια με under 2.5 γκολ. Η Μπόχουμ δε δυσκολεύτηκε και πήρε τη νίκη με αντίπαλο τη Χάιντενχαϊμ εντός έδρας με σκορ 3-0. Σκόραρε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και το τρίτο στο 64′ με τον Γκανβουλά. Αήττητη για τέσσερις αγωνιστικές με δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Μετρά 3/5 no goal. Ρισκάρουμε στην ισοπαλία με απόδοση 3.40 στη bet365.

Κύπελλο Λευκορωσίας

ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ – ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΡΕΣΤ (17:00)

Η ΜΠΑΤΕ είναι σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση και προέρχεται από νικηφόρο σερί έξι αναμετρήσεων σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Τελευταία επικράτησε της Ντινάμο Μπρεστ στο πλαίσιο της Πρέμιερ Λιγκ με σκορ 1-3 εκτός έδρας και έκανε ταυτόχρονα επίδειξη δύναμης. Προηγήθηκε 0-1, έκανε το 1-3 στο 73′ και “σφράγισε” τους τρεις βαθμούς στο 80′. Μετρά τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια με σύνολο γκολ over 2.5. H Nτινάμο παρουσιάζει πολλά σκαμπανεβάσματα φέτος και δεν έχει καταφέρει να κάνει σερί νικών. Η ήττα από τη ΜΠΑΤΕ ήταν η δεύτερη συνεχόμενη για το πρωτάθλημα, μετρά δύο νίκες ως θετικά αποτελέσματα. 4/5 με g/g και over 2.5. Ποντάρουμε στο αμφίσκορο με απόδοση 1.75 στη bet365.

Α’ Εσθονίας

ΤΑΜΕΚΑ – ΤΑΛΙΝΑ ΚΑΛΕΦ (13:00)

Η Ταμέκα αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με αντίπαλο τη Φλόρα Ταλίν στην επανέναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων στο πλαίσιο του πρωταθλήματος και έφτασε τους τέσσερις πόντους ύστερα από τη νίκη της πρεμιέρας κόντρα στην Τούλεβικ με 2-1. Ενδιάμεσα ηττήθηκε από τη Φλόρα Ταλίν με 0-3 στο Κύπελλο. Μετρά 2/3 ματς με over 2.5 γκολ στα επίσημα. Η Ταλίνα Κάλεφ αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 ενάντια στην Τρανς Νάρβα εντός έδρας για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 0-1, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι του Καλιούμαε στο 68′. Μία ήττα και μία ισοπαλία ο απολογισμός έως τώρα. Δύο σερί με g/g. Χωρίς αξία τα περισσότερα πονταρίσματα. No bet.

ΤΡΑΝΣ ΝΑΡΒΑ – ΦΛΟΡΑ ΤΑΛΙΝ (13:00)

Η Τρανς Νάρβα πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με αντίπαλο την Ταλίνα Κάλεφ εκτός έδρας και αυτή ήταν η πρώτη της βαθμολογική συγκομιδή στο φετινό πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-1, όμως δέχτηκε γκολ ισοφάρισης με πέναλτι στο 68′. Μία νίκη για το Κύπελλο, μία ισοπαλία και μία ήττα στα τελευταία τρία επίσημα παιχνίδια που έχει δώσει. 2/3 ματς έληξαν με under 2.5 γκολ και άλλα τόσα με αμφίσκορο. Η Φλόρα Ταλίν “κόλλησε” στο μηδέν με αντίπαλο την Ταμέκα εντός έδρας στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και έμεινε αήττητη στα τέσσερα επίσημα παιχνίδια που έχει δώσει τελευταία. 3/4 έληξαν με no goal. Ποντάρουμε στο διπλό με απόδοση 1.60 στη bet365.

ΤΟΥΛΕΒΙΚ – ΛΕΒΑΝΤΙΑ ΤΑΛΙΝ (15:00)

Η Τούλεβικ πήρε πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό 1-2 τη νίκη ενάντια στην Πάιντε στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής, καθώς προηγήθηκε με 0-2 στο 61′ και δέχτηκε το γκολ στις καθυστερήσεις. Ήταν η πρώτη νίκη στη σεζόν, ύστερα από την ήττα στο πλαίσιο της πρεμιέρας, με 2-1 από την Ταμέκα. Ίδιο σκορ στα ματς πρωταθλήματος, με g/g και over 2.5. H Λεβάντια Ταλίν επικράτησε της Λέγκιον εκτός έδρας με σκορ 0-2, πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Το δεύτερο με πέναλτι στο 89′. Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς πρωταθλήματος, έχει επίσης καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, σε δύο αναμετρήσεις που έληξαν under 2.5. Ποντάρουμε στο under 3.5 γκολ με απόδοση 1.70 στη bet365.

Α’ Αρμενίας

ΑΛΑΣΚΕΡΤ – ΝΟΑ (16:15)

Η Αλασκέρτ είναι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος και θέλει να φτάσει στην κορυφή όπου είναι για την ώρα η Αραράτ Αρμενίας με δύο πόντους περισσότερους. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 κόντρα στην Γκαντζασάρ Καπάν για το πρωτάθλημα. Παραμένει αήττητη για επτά παιχνίδια στη λίγκα, με τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. 5/6 έληξαν με γκολ εκατέρωθεν. Η Νόα είναι οριακά στην εξάδα και θα παίξει πλέι οφ πρωταθλητή, όμως δεν έχει εξασφαλίσει τη θέση της. Προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη ενάντια στη Μπάναντς Ερεβάν με 0-1 για το θεσμό του Κυπέλλου. Ποντάρουμε στον άσο με απόδοση 1.90 στη bet365.

Α’ Νότιας Κορέας

ΤΖΕΟΝΜΠΟΥΚ – ΝΤΑΕΓΟΥ (10:30)

Η Τζέονμπουκ έχει ξεκινήσει πολύ καλά την αγωνιστική περίοδο, καθώς έχει σημειώσει δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Τελευταία επικράτησε της Μπουσάν με σκορ 1-2 εκτός έδρας, αν και δυσκολεύτηκε πολύ να τα καταφέρει. Σκόραρε το νικητήριο τέρμα στις καθυστερήσεις. Στην πρεμιέρα νίκησε τη Σουγόν με 1-0 εντός έδρας. Η Νταεγού δεν έχει υποστεί ήττα ύστερα από δύο αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, όμως μετρά μονάχα ισοπαλίες. Μετά το 0-0 της πρεμιέρας με αντίπαλο την Ιντσεόν Γιουνάιτεντ εκτός έδρας, ήρθε το 1-1 κόντρα στην Ποχάνγκ εντός. Ισοφάρισε στο 67′ με τον Έντγκαρ Σίλβα. Ποντάρουμε στον άσο με απόδοση 1.70 στη bet365.

ΟΥΛΣΑΝ – ΜΠΟΥΣΑΝ (13:00)

Η Ουλσάν με εξαιρετική επίδοση στην επίθεση, είναι μία από τις ομάδες που έχει κάνει το απόλυτο έπειτα από δύο αγωνιστικές πρωταθλήματος. Στην πρεμιέρα συνέτριψε τη Σουανγκζού με σκορ 4-0 εντός έδρας και στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής, δυσκολεύτηκε περισσότερο αφού έπρεπε να κάνει την ανατροπή στην έδρα της Σουγόν για να φύγει νικήτρια με 2-3. Over 3.5 γκολ τα δύο ματς που έχει δώσει έως τώρα. Η Μπουσάν αντιθέτως, μετρά δύο ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Την προηγούμενη, ηττήθηκε με σκορ 1-2 από τη Τζέονμπουκ, χάρη σε ένα γκολ των φιλοξενούμενων στις καθυστερήσεις του αγώνα. Μετρά δύο ματς με εύρος τερμάτων “2-3”. Ποντάρουμε στον άσο με over 1.5 με απόδοση 1.75 στη bet365.