la liga analyseis
September 26, 2019 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλυσεις αγωνων ισπανια αναλυσεις αγωνων στοιχημα

La Liga (26/09): Προγνωστικά & Εκτιμήσεις

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίζεται η έκτη αγωνιστική στη La Liga. Εκμεταλλευτείτε τα μπόνους στοιχηματικών εταιρειών για να ποντάρετε στους αγώνες.

Έιμπαρ – Σεβίγια (20:00): Η Έιμπαρ δεν είναι σε καλή κατάσταση φέτος, παρότι ο κόουτς Μεντιλίμπαρ είναι ιδιαίτερα αγαπητός, δε θα αργήσει η περίοδος της αμφισβήτησης, αν η ομάδα συνεχίσει έτος. Παραμένει χωρίς νίκη έπειτα από πέντε αγωνιστικές, μετρά δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Είναι στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας. Δύο ισοπαλίες με 0-0. 3/5 με αμφίσκορο. Η Σεβίγια γνώρισε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα την προηγούμενη αγωνιστική, από τη Ρεάλ, με σκορ 0-1 εντός έδρας. Πολύ κακή δημιουργικά η ομάδα του Λοπετέγι, απείλησε ελάχιστα τον αντίπαλο. Τρεις νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε ματς. Όλα έληξαν με under 2.5 γκολ. Δε θα είναι εύκολο ματς, όμως στο 2.30 στην parimatch, έχει αξία το “διπλό”.

Θέλτα – Εσπανιόλ (21:00): Η Θέλτα παλεύει τα παιχνίδια της, παλεύει για να ανέβει στη βαθμολογία. Στο τελευταίο ματς, πήρε σπουδαία ισοπαλία από την Ατλέτικο στη Μαδρίτη, χωρίς τέρματα. Ήταν η δεύτερη ισοπαλία σε τρεις αγωνιστικές, έμεινε στο μηδέν επιθετικά για δεύτερο συνεχόμενο ματς. Τέσσερα σερί παιχνίδια, έληξαν με under 2.5 γκολ. Η Εσπανιόλ δεν ήταν καλή στην αναμέτρηση με τη Σοσιεδάδ εντός έδρας και ηττήθηκε με σκορ 1-3. Δέχτηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, μείωσε στο 71′ , όμως τέσσερα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τρίτο γκολ. Τρία σερί over 2.5 γκολ. Προβάδισμα νίκης για τη Θέλτα, όμως η Εσπανιόλ μπορεί να βρει γκολ στην κόντρα. Επιλέγουμε το αμφίσκορο, με απόδοση 1.96 στην parimatch.

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Αλαβές (22:00): Η Ρεάλ Σοσιεδάδ πραγματοποιεί ανοδική πορεία και σημείωσε την τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα, έπειτα από πέντε αγωνιστικές. Επικράτησε άνετα της Εσπανιόλ εκτός έδρας με σκορ 1-3, με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο. Στο 71′ δέχτηκε τη μείωση στο σκορ, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ισακ κλείδωσε το “τρίποντο”. 4/5 ματς με under 2.5 και 3/5 με no goal. Η Αλαβές γνώρισε δεύτερη σερί ήττα, αυτή τη φορά από την Αθλέτικ Μπιλμπάο, εκτός έδρας, με σκορ 2-0. Χωρίς σκορ για δύο σερί παιχνίδια, τρία συνολικά. Όλα τα ματς της έληξαν no goal και under 2.5. Έστω και δύσκολα η Σοσιεδάδ θα πάρει τη νίκη. Στο 1.65 στην parimatch ο άσος.