euroleague analyseis
October 18, 2019 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλυσεις αγώνων euroleague αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Euroleague (18/10): Για το σερί ο Ολυμπιακός

Τρία παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της Euroleague. Ο Ολυμπιακός δίνει το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εντός έδρας και θέλει να “χτίσει” σερί. Δύσκολα θα σταματήσει την Εφές η Βαλένθια, εύκολο έργο αναμένεται να έχει η Μπαρσελόνα κόντρα στην Άλμπα. Επιλογές για στοίχημα cy σε όλες τις αναμετρήσεις.

Ολυμπιακός – Ζενίτ (21:30): Ο Ολυμπιακός μετά την ήττα στην έδρα της Βιλερμπάν στην πρεμιέρα της διοργάνωσης, επικράτησε εύκολα της Βαλένθια εντός έδρας με σκορ 89-63. Ήταν μπροστά στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, έχασε στο επιμέρους στο τελευταίο, αλλά δεν του στοίχισε. Η Ζενίτ δεν ξεκίνησε καλά τη φετινή Euroleague, γνώρισε νέα ήττα, αυτή τη φορά από τη Μπαρσελόνα με σκορ 63-87. Ποντάρουμε στο over 154.5 πόντους με απόδοση 1.91 στον stoiximan.

Play Now
*21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777‍, Εποπτεία εμπ.επικ/νίας: ΕΕΕΠ

Βαλένθια – Αναντολού Εφές (22:00): Η Βαλένθια δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση στον Ολυμπιακό εκτός έδρας και γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 89-63. Περισσότερο μαχητική στο τελευταίο ματς που έδωσε για το πρωτάθλημα, ηττήθηκε ωστόσο από τη Μπαρσελόνα με 97-94 στην Καταλονία. Δύο ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Η Αναντολού δυσκολεύτηκε πολύ να κάμψει την αντίσταση της Άλμπα εντός έδρας, την οποία νίκησε στην παράταση με 106-105. Μία ήττα και μία νίκη έως τώρα. Ποντάρουμε στο “διπλό” με χάντικαπ -3.5 με απόδοση 1.97.

Μπαρσελόνα – Άλμπα Βερολίνου (22:00): Η Μπαρσελόνα πέρασε με άνεση από την έδρα της Ζενίτ στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής, επικράτησε με σκορ 63-87. Ήταν η δεύτερη νίκη για τους “Μπλαουγράνα” σε ισάριθμες αγωνιστικές. Για το πρωτάθλημα, τελευταία, νίκησαν με 97-94 τη Βαλένθια εντός έδρας. Η Άλμπα αποδεικνύεται “σκληρό καρύδι” έως τώρα, έχασε στην παράταση από την Εφές στην Τουρκία με 106-105. Νίκησε επίσης στην πρεμιέρα τη Ζενίτ, με άνεση, 85-65. Επιλέγουμε το under 77.5 της Άλμπα με απόδοση 1.70 στον stoiximan.