euroleague analyseis
October 10, 2019 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλυσεις αγώνων euroleague αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Euroleague (10/10): Προγνωστικά & Εκτιμήσεις

Δεύτερη αγωνιστική της Euroleague, με τέσσερις αναμετρήσεις στο σημερινό πρόγραμμα. Επισκεφτείτε μία από τις εταιρίες στοιχήματος για να ποντάρετε στους αγώνες.

Play Now
*21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777‍, Εποπτεία εμπ.επικ/νίας: ΕΕΕΠ

Ερυθρός Αστέρας – Φενέρμπαχτσε (20:00): Ο Ερυθρός Αστέρας ηττήθηκε στην πρώτη αγωνιστική από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, με σκορ 87-82. Κέρδισε το πρώτο και το τέταρτο δεκάλεπτο, όμως πλήρωσε την κακή τρίτη περίοδο που έχασε με διαφορά έντεκα πόντων. Η Φενέρμπαχτσε προέρχεται επίσης από ήττα στην πρώτη αγωνιστική με αντίπαλο τη Ρεάλ Μαδρίτης. Μοναδικό δεκάλεπτο που ήταν μπροστά στο επιμέρους σκορ, ήταν στο δεύτερο. Ποντάρουμε στο διπλό της Φενέρ με χάντικαπ -6.5 πόντους σε απόδοση 1.93 στον stoiximan.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπάγερν Μονάχου (20:00): Η ΤΣΣΚΑ είχε εύκολο έργο με αντίπαλο τη Βαλένθια εκτός έδρας, επικράτησε με σκορ 71-96. Άνετα μπροστά στα επιμέρους στο πρώτο και το τρίτο δεκάλεπτο, πιο κοντά η Βαλένθια στα υπόλοιπα δύο. Στο πρωτάθλημα, ηττήθηκε από τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης με 79-82. Η Μπάγερν έκανε την έκπληξη με τη Μιλάνο, κυρίως λόγω της ευκολίας, με την οποία πήρε τη νίκη. Τελικό σκορ 78-64. Στο πιο πρόσφατο ματς που έδωσε, επικράτησε της Φρανκφούρτης με 77-81 εκτός έδρας για το πρωτάθλημα. Ποντάρουμε στη νίκη της ΤΣΣΚΑ με -9.5 πόντους και απόδοση 1.67 στον stoiximan.

Play Now

Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός (21:45): Η Βιλερμπάν επικράτησε του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα της διοργάνωσης, εντός έδρας, με 82-63. Καλή εμφάνιση από τους Γάλλους, κακή από τον Ολυμπιακό αντίστοιχα. Νίκη και κόντρα στη Σόλε για το πρωτάθλημα με 85-76. Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Ερυθρό Αστέρα στο ΟΑΚΑ ΜΕ 87-82, όντας καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς, όμως είχε κενά στην απόδοσή του σε ορισμένα σημεία. Στο πρωτάθλημα, επικράτησε του Λαυρίου με 82-112 εκτός έδρας. Ποντάρουμε στη νίκη του Παναθηναϊκού με -3.5 πόντους με απόδοση 1.73 στον stoiximan.

Ρεάλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβίβ (22:00): Η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις της, καθώς επικράτησε με σκορ 81-77 της Φενέρμπαχτσε στην Ισπανία. Ήταν μπροστά στο πρώτο και το τρίτο δεκάλεπτο και κράτησε τη διαφορά στο τέλος. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, νίκησε την Τενερίφε με δυσκολία εκτός έδρας, με σκορ 71-76. Η Μακάμπι ηττήθηκε στην πρώτη αγωνιστική, από τη Χίμκι εκτός έδρας με 89-83. Η γηπεδούχος ήταν μπροστά στα τρία πρώτα δεκάλεπτα. Νίκησε ωστόσο τη Μακάμπι Ρισόν για το πρωτάθλημα με 66-81. Ποντάρουμε στο εύρος πόντων 150-159 με απόδοση 4.50 στον stoiximan.