coppa italia analyseis
Ιανουάριος 21, 2020 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλυσεις αγωνων ιταλια αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Coppa Italia 21/01: Προσεκτικές Νάπολι και Λάτσιο

Στην προημιτελική φάση βρίσκεται πλέον το Κύπελλο Ιταλίας, το πρόγραμμα της ημέρας περιλαμβάνει την αναμέτρηση ανάμεσα στη Νάπολι και τη Λάτσιο. Το ματς είναι νοκ-άουτ και αν λήξει ισόπαλο, θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι. Οι στοιχηματικές εταιρίες προσφέρουν το ματς με πλήθος αγορών και πολύ καλές αποδόσεις.

Play Now
*21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777‍, Εποπτεία εμπ.επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΝΑΠΟΛΙ – ΛΑΤΣΙΟ (21:45)

*Στο πρωτάθλημα (11/01): Λάτσιο – Νάπολι  1-0

Η Νάπολι δε διανύει περίοδο φόρμας, γνώρισε την ήττα από τη Φιορεντίνα εντός έδρας με σκορ 0-2, για το πρωτάθλημα. Τρίτη σερί ήττα για την ομάδα του Γκατούζο, τέταρτη στα τελευταία πέντε ματς στη Serie A. Μάλιστα, δεν έχει καταφέρει να σκοράρει στα δύο πιο πρόσφατα ματς. Μετρά 4/5 ματς με εύρος γκολ “2-3”.

Η Λάτσιο από την άλλη είναι σε εξαιρετική κατάσταση και συνέτριψε τη Σαμπντόρια με σκορ 5-1 εντός έδρας. Δε συνάντησε κανένα απολύτως πρόβλημα στο να κάμψει την αντίσταση των αντιπάλων, αφού στο ημίχρονο προηγούνταν ήδη με σκορ 3-0. Ενδέκατη νίκη στη σειρά για τους “Λατσιάλι”, που “τρέχουν” αήττητο σερί 14ων αγωνιστικών. Προέρχονται από 4/5 παιχνίδια με αμφίσκορο και over 2.5 γκολ.

Αντίθετες οι πορείες που πραγματοποιούν οι δύο ομάδες φέτος με τη Νάπολι ακόμα να ψάχνεται παρά την αλλαγή προπονητή. Η Λάτσιο από την πλευρά της είναι σε εξαιρετική κατάσταση με 11 σερί νίκες. Πρόκειται για νοκ-άουτ αναμέτρηση, ως εκ τούτου αμφότερες θα είναι προσεκτικές. Επιλέγουμε ποντάρισμα στα 2-3 γκολ, με απόδοση 2.05 στον stoiximan.