cyprus first division analyseis
Οκτώβριος 21, 2019 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλύσεις αγώνων κύπρος αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Α’ Κύπρου (21/10): Ντέρμπι στο “Τσίρειο”

Με την αναμέτρηση στο “Τσίρειο” ανάμεσα στην ΑΕ Λεμεσού και την ΑΕΚ Λάρνακας, κλείνει η έκτη αγωνιστική στην Α’ κατηγορία της Κύπρου. Πάμε στοίχημα με επιλογή τριπλασιασμού.

Play Now
*21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777‍, Εποπτεία εμπ.επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΑΕ Λεμεσού – ΑΕΚ Λάρνακας (19:00)

Η ΑΕ Λεμεσού προέρχεται από κακή εμφάνιση στην προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος, ιδίως στο δεύτερο μέρος, κόντρα στη Νεα Σαλαμίνα (3-2). Έμεινε πίσω στο σκορ από το τέρμα του Λάμποτ, έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε στο 38′ με τον Αντρέ Τεϊσέιρα. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους έκανε την ανατροπή με γκολ του Νιλς Τεϊσέιρα. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ στο 60′ και το 67′ και ανέκτησαν το προβάδισμα. Δύο νίκες και μία ισοπαλία ο απολογισμός στα τελευταία πέντε. Εκτός αποστολής οι Ντόσα, Αβραάμ και Αντάμοβιτς, εξαιτίας τραυματισμών. Η ΑΕΛ μετρά 3/5 ματς με N/G, ενώ “τρέχει” αήττητο με μηδέν παθητικό εντός έδρας

Η ΑΕΚ Λάρνακας επέστρεψε στις νίκες στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής, καθώς επικράτησε εντός έδρας του Εθνικού Άχνας με σκορ 5-1. Ο Εθνικός προηγήθηκε με τον Μιγκελίτο στο 30′. Η ΑΕΚ βρήκε διέξοδο με δύο γκολ στο φινάλε του ημιχρόνου. Στο 45′ ο Τρούγιολς ισοφάρισε και δύο λεπτά αργότερα ο Τρισκόφσκι έκανε την ανατροπή. Ακόμα τρία γκολ στο δεύτερο μέρος με καλό ποδόσφαιρο, θα μπορούσε να σκοράρει κι άλλα τέρματα. Αήττητη σε πέντε αγώνες πρωταθλήματος. Εξέτισαν και επιστρέφουν οι Κάσες και Τέτε. Εκτός ο Τρισκόφκι και οι Τρούγιολς, Χέφελ, Τολεμές, Ακοράν. Η ΑΕΚ έχει 3/5 ματς με over 3.5 γκολ, ενώ σκόραρε 2 γκολ σε ισάριθμα εκτός έδρας.

Αναμένεται “μάχη” για τους τρεις βαθμούς, όμως δεν αποκλείεται να μην υπάρξει νικητής στο ματς. Ρισκάρουμε στην ισοπαλία με απόδοση 3.30 στον stoiximan.