cyprus first division analyseis
November 4, 2019 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλύσεις αγώνων κύπρος αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Α’ Κύπρου (04/11): Σκοράρουν στη Λεμεσό

Με την αναμέτρηση της ΑΕ Λεμεσού κόντρα στην Πάφο ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της όγδοης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία της Κύπρου. Επισκεφτείτε τη σελίδα μιας από τις εταιρίες στοιχημάτων για να επιλέξετε ποντάρισμα.

ΑΕ Λεμεσού – Πάφος (19:00)

Η ΑΕΛ πήρε τη νίκη στην έδρα του Απόλλωνα Λεμεσού, με σκορ 1-2, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Δεύτερη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια, μετρά επίσης μία ισοπαλία και δύο ήττες. Η ομάδα του Κέρκεζ, έμεινε πίσω στο σκορ στο 37′ όμως ισοφάρισε με τον Ιβάν Κάρλος στο 42′ για το 1-1 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η αναμέτρηση ήταν μοιρασμένη, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες για γκολ. Η ΑΕΛ όμως ήταν εκείνη που το κατάφερε στο 79′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χουράδο.  Είναι εντός της πρώτης εξάδας, με νίκη μπορεί να ανέβει στην τρίτη θέση. Στα αγωνιστικά, νέο πρόβλημα η απουσία του Μεντόγεβιτς λόγω ενοχλήσεων κατά τη διάρκεια της εβδομάδας. Αντιθέτως, είναι κανονικά διαθέσιμος ο Αβραάμ και αναμένεται να βρεθεί στο αρχικό σχήμα. Εκτός και οι Ντόσα Τζούνιορ, Γκοντάλ, Γκαθτανιάγα, Αντάμοβιτς. Μετρά 3 σερί ματς με γκολ εκατέρωθεν και μηδέν παθητικό σε 3 από τα 4, εντός έδρας.

Η Πάφος έμεινε στο 1-1 με τον Εθνικό στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Στο 55′ οι ισορροπίες άλλαξαν με το πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα για τον Εθνικό ο Κουντόμπιακ. Η Πάφος κατάφερε να μη χάσει, καθώς ισοφάρισε με τον Ράσιτς στο 80′. Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Βαλεριάνος αποβλήθηκε. Δεύτερη σερί ισοπαλία και μάλιστα με το ίδιο σκορ 1-1. Μία νίκη και δύο ισοπαλίες ο απολογισμός στα τελευταία πέντε παιχνίδια. Εκτός ο αμυντικός Αραγιούρι και ο επιθετικός Τόρες. Δύσκολα ο Μπεριγκό, δεν είναι διαθέσιμος ο μέσος Ιμπραΐμ. Νέο πρόβλημα η τιμωρία του μπακ-χαφ Βαλεριάνου. Μετρά 3 σερί παιχνίδια με G/G, ενώ σκοράρει σε 3 από τα 4, εκτός έδρας

Η ΑΕΛ έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη, όμως ένα γκολ όμως μπορεί να το πετύχει και η Πάφος. Ποντάρουμε στο g/g με απόδοση 1.90 στη bet365.