cyprus first division analyseis
November 3, 2019 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλύσεις αγώνων κύπρος αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Α’ Κύπρου (03/11): Δύο ματς με φαβορί

Δύο αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της ημέρας για την όγδοη αγωνιστική στην Α’ κατηγορία της Κύπρου. Επισκεφτείτε τη σελίδα μιας από τις εταιρίες στοιχημάτων για να επιλέξετε ποντάρισμα.

Παραλίμνι – Απόλλων Λεμεσού (17:00)

Το Παραλίμνι πήρε εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 4-4 ενάντια στην ΑΕΚ Λάρνακας, έπειτα από ένα παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις και ανατροπές. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 22′ με τον Φιόλιτς, όμως το Παραλίμνι ισοφάρισε στο 25′ με τον Αγκίρι και ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ στο 33′ με το γκολ που σημείωσε ο Θεοδώρου. Πριν καν λήξει το πρώτο ημίχρονο, πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Βαλλιάνο. Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ έκανε την δεύτερη ανατροπή στο παιχνίδι με τρία γκολ από το 46′ έως το 66′. Στο 73′, διαμορφώθηκε το τελικό 4-4, ενώ τρία λεπτά αργότερα η ΑΕΚ έμεινε με δέκα παίκτες. Δέχεται γκολ σε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια. Μία νίκη και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια. Στον αγωνιστικό κομμάτι, δεν προέκυψα νέα προβλήματα απουσιών για τον Σιβιέρο και το τεχνικό του επιτελείο, η ομάδα θα παραταχθεί πλήρης.

Ο Απόλλων προέρχεται από ήττα εντός έδρας στο ντέρμπι της Λεμεσού απέναντι στην ΑΕΛ, με σκορ 1-2. Ο Απόλλωνας πήρε προβάδισμα με τον Καρ στο 37′ όμως δεν το χάρηκε για πολύ, αφού στο 42′ ο Ιβάν Κάρλος ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να αλλάζει πορεία από αντίπαλο. Το δεύτερο μέρος είχε φάσεις εκατέρωθεν, καλύτερες για τον γηπεδούχο Απόλλωνα. Ωστόσο, στο 79′ ο Χουράδο εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για την ΑΕΛ και έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους. Έχει 3/5 παιχνίδια με γκολ εκατέρωθεν.

Αμφότερες θέλουν τη νίκη, παρότι οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά θέματα να λύσουν αγωνιστικά, έχουν τον πρώτο λόγο. Ποντάρουμε στο διπλό συνδυαστικά με over 1.5 γκολ, με απόδοση 1.75 στη bet365.

Ανόρθωση – Ολυμπιακός Λευκωσίας (18:00)

Η Ανόρθωση πήρε εύκολη νίκη στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα, επικράτησε εκτός έδρας της Δόξας, με σκορ 0-6. Πήρε προβάδισμα με τον Ράγιος στο 11′, ενώ ο Ντούρις σκόραρε για το 0-2 στο 36′. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έριξε το ρυθμό, πέτυχε δύο γκολ με Κατσαράβα και Σίλντενφελντ στο 53′ και το 59′ για το 0-4. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε και πάλι με γκολ του Ντούρις στο 86′. Τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια ματς, έχει τη δεύτερη καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, πίσω από την ΑΕΚ Λάρνακας. Δεν έχει ηττηθεί στο πρωτάθλημα έπειτα από έξι αγώνες. Έχει 3/5 ματς τελευταία με over 2.5 γκολ.

Ο Ολυμπιακός απέσπασε σπουδαία ισοπαλία με αντίπαλο τη Ομόνοια εντός έδρας, με 1-1, για το πρωτάθλημα. Ήταν η τέταρτη ισοπαλία σε έξι αγωνιστικές, μετρά επίσης δύο ήττες. Χωρίς νίκη η ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου. Στο πιο πρόσφατο βέβαια, πήρε τη νίκη επί του Ξυλοτύμπου για το Κύπελλο μεσοβδόμαδα με σκορ 5-3 και ταυτόχρονα πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, πήρε προβάδισμα με τον Ακόστα στο 28′, ενώ στο 33′ ο Ενόχ σκόραρε για το 2-0. Δε σταμάτησε εκεί και πέτυχε τρίτο γκολ στο 36′ για να μειώσει ο Ταραλίδης στο 39′ για το Ολυμπιακό. Το ημίχρονο έκλεισε στο 4-1. Ο Π.Ο. Ξυλοτύμπου έκανε το 4-3 στο 83′, όμως ο Αγιτέ διαμόρφωσε το τελικό 5-3 τρία λεπτά αργότερα. Μετρά 6 σερί αμφίσκορα στο πρωτάθλημα.

Ο Ολυμπιακός δύσκολα θα καταφέρει να πάρει την πρώτη του νίκη διότι η Ανόρθωση πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία. Επιλέγουμε τον άσο με over 2.5 γκολ, με απόδοση 2.15 στη bet365.