cyprus first division analyseis
November 1, 2019 Αναλύσεις Αγώνων αναλύσεις αγώνων αναλύσεις αγώνων κύπρος αναλυσεις αγωνων στοιχημα

Α’ Κύπρου (01/11): Με νέο τεχνικό η Δόξα

Με την αναμέτρηση της Δόξας Κατωκοπιάς με αντίπαλο τη Νέα Σαλαμίνα, ξεκινά η όγδοη αγωνιστική στην Α’ κατηγορία της Κύπρου. Επισκεφτείτε τη σελίδα μιας από τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στη Κύπρο, για να επιλέξετε ποντάρισμα.

Δόξα Κατωκοπιάς – Νέα Σαλαμίνα (19:00)

Η Δόξα υπέστη βαριά ήττα εντός έδρας, από την Ανόρθωση, με σκορ 0-6. Ο Ράγιος άνοιξε το σκορ στο 11′, ενώ ο Ντούρις βρήκε δίχτυα στο 36′ για το 0-2. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ακόμα δύο γκολ έως το 59′ και ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 0-4. Το τελικό 0-6 διαμορφώθηκε στο 86′ με το δεύτερο γκολ του Ντούρις. Ο Λούκας Χατζηλούκας αποτελεί παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της ομάδας, αντικαταστάτης του ο Έντουαρτ Ερανοσιάν. Ο 58χρονος Βούλγαρος τεχνικός έχει εργαστεί στο παρελθόν σε ΑΠΟΠ Κινύρα και Παραλίμνι. Τέσσερις σερί ήττες μετρά η Δόξα, μόλις δύο ισοπαλίες σε συνολικά επτά αγωνιστικές. Χωρίς σκορ στα δύο τελευταία ματς πρωταθλήματος. 5/7 ματς με under 2.5 γκολ ενώ δέχεται γκολ σε όλα τα εντός έδρας.

Η Νέα Σαλαμίνα ηττήθηκε με σκορ 0-3 εντός έδρας από τον ΑΠΟΕΛ στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι άξιζαν το λιγότερο ένα τέρμα στην αναμέτρηση. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε σκορ, στο δεύτερο, η Νεα Σαλαμίνα είχε ευκαιρίες και θα μπορούσε να έχει προηγηθεί όμως το έκαναν οι φιλοξενούμενοι στο 66′ με κεφαλιά του Μερκή. Στα επόμενα οκτώ λεπτά μάλιστα, ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 0-3. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στα τελευταία λεπτά. Ήταν η δεύτερη ήττα σε διάστημα πέντε αγωνιστικών στο πρωτάθλημα. Τρεις νίκες και τέσσερις ήττες ο απολογισμός στη σεζόν. Το ευχάριστο για ακόμα ένα ματς είναι ότι δεν αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα απουσιών. Έχει μηδέν παθητικό σε 3 από τα 5 ματς.

Η Δόξα Κατωκοπιάς έχει νέο προπονητή, όμως η Νέα Σαλαμίνα είναι σε καλύτερη κατάσταση. Δέχονται αρκετά γκολ και είναι στις τρεις χειρότερες άμυνες της κατηγορίας. Ποντάρουμε στο g/g με απόδοση 1.80 στη winmasters.